wtorek, 7 kwietnia 2015

"Żyj szczęśliwie" - wywiad z założycielkami iD Pole Dance Kołobrzeg

Dominika Miłoszewicz i Irmina Wolniewicz - ID STUDIO
Założycielkami iD Pole Dance Kołobrzeg są:

Dominika Miłoszewicz – dziennikarz telewizyjny, wizażystka, twórczyni własnych mott życiowych, pasjonatka pole dance. Odkąd pierwszy raz weszła na rurkę, wiedziała, że to początek wielkiej życiowej przygody – Siła fizyczna jaką dał mi pole dance, przełożyła się na siłę wewnętrzną. Dzięki temu miałam odwagę otworzyć własne studio – mówi.
Irmina Wolniewicz – manager SPA, urodzona dyplomatka, organizatorka pierwszej wyprawy na zajęcia pole dance. Zmysł organizacyjny wykorzystuje w tworzeniu swojego studia. Wymyśla, załatwia, liczy, analizuje.

Natalia Maria Wojciechowska: Pole Dance Kołobrzeg to chyba pierwsze studio w Kołobrzegu, w którym można nauczyć się tańca na rurze. Skąd ta inicjatywa?

Irmina i Dominika: Z miłości i pasji do pole dance :) Założycielkami iD Pole Dance Kołobrzeg są dwie przyjaciółki. Półtora roku temu z grupką dziewczyn szukałyśmy w Kołobrzegu zajęć na rurce. Znalazłyśmy je dopiero 40 km. od Kołobrzegu. Dojazd na zajęcia zajmował nam 2h + godzina ćwiczeń. Mogłyśmy trenować tylko raz w tygodniu. Kiedy zaczęłyśmy wrzucać zdjęcia swoich postępów na rurce na portale społecznościowe, odezwało się do nas mnóstwo dziewczyn, które też chciały trenować. Jednak dojazd to wykluczał. Stworzyłyśmy studio w Kołobrzegu, aby móc dzielić się naszą pasją z innymi, ale też trenować częściej :)

iD studio - Pole Dance Kołobrzeg
NMW: Kto uczy w Pole Dance Kołobrzeg? i czego można nauczyć się w waszym studio?
ID: Nasze instruktorki z Koszalina :)
MILENA SNOCH jest absolwentką AWFiS w Gdańsku, trenerem II klasy kulturystyki, specjalistą od sportów siłowych, treningów funkcjonalnych oraz zajęć pole dance. Tańczy od 5 lat, wciąż kształcąc się i poznając nowe metody pracy z ciałem
KAMILA KULESZA od najmłodszych lat związana jest ze sportem.W każdej wolnej chwili oddaje się swojej pasji, która jest pole dance. Tańczy od 4 lat, a od dwóch jest instruktorem w Polefit Studio Koszalin.
W naszej studiu uczymy pole dance od podstaw, zaczynając od prostych spinów i wejść na rurkę, a wraz ze wzrostem sprawności dziewczyn przechodzimy do bardziej skomplikowanych figur. Oprócz tradycyjnych zajęć mamy także dodatkowe propozycje: STRETCH POLE: gdzie najważniejszy element stanowi rozciąganie, oczywiście przy użyciu drążka, natomiast podczas zajęć POLE LOVE uczymy się łączyć poszczególne figury i spiny w choreografię, dodatkowo ćwicząc zmysłowe ruchy, a POWER POLE to niezły wycisk, przypomina raczej fitness z użyciem rurek. Słuchamy naszych kursantek i na ich prośbę stworzyłyśmy dodatkowe zajęcia typowo wzmacniające, rozciągające i taneczne, bez użycia rurki

NMW: Czy w Kołobrzegu jest duże zainteresowanie tańcem na rurze, czy raczej jesteście w pozycji tych tworzących zainteresowanie i rynek?
ID: Teraz już tak, ale wydaje mi się, że miałyśmy wpływ na zbudowanie tego zainteresowania. Najpierw własną pasją zarażałyśmy innych, później stworzyłyśmy stronę na facebooku POLE DANCE KOŁOBRZEG, gdzie informowałyśmy czym jest pole dance i  wrzucałyśmy nasze inspiracje, dopiero później otworzyłyśmy studio. Wszystko miało naturalny bieg :) Dalej promujemy tę dziedzinę sportu w naszym mieście przez radio, telewizję i portale internetowe.

iD studio - Pole Dance Kołobrzeg
NMW: Jakie macie plany na rozwój pole dance w Kołobrzegu?
ID: Mamy milion pomysłów, a doba tylko 24 h :) Kołobrzeg to piękna nadmorska miejscowość i aż się prosi żeby to położenie wykorzystać. Zdradzamy Wam jako pierwszym nasz pomysł, który właśnie jest na końcowym etapie realizacji. Już w najbliższe wakacje w Kołobrzegu będzie organizowany POLE CAMP dla osób z całej Polski. Oprócz intensywnych zajęć na sali, będą także treningi pole dance nad samym morzem :)
A już w następne wakacje planujemy zorganizować tu letnie zawody.

NMW: Czy macie zamiar tak jak inni zapraszać gwiazdy na warsztaty, organizować wewnętrzne konkursy?
ID: Oczywiście. Chcemy ciągle się rozwijać. Uczyć od najlepszych. Poznawać nowych ludzi, z którymi możemy dzielić się pasją i tworzyć ciekawe projekty. Będziemy organizować warsztaty zarówno z mistrzami z Polski, ale także z zagranicy. W najbliższym czasie planujemy zaprosić Agatę Jarzebowską. Marzymy o treningu z Krystianem Lebedevem - uwielbiamy jego flow, chętnie "poprzerzucałybyśmy" się z Anastasią Sokołovą, czy polatały z Jenyene Butterfly. W lipcu mobilizujemy dziewczyny z naszego województwa do wspólnego wyjazdu na World Pole Sport Championships w Londynie

NMW: Czy nie łatwiej było odezwać się do Sunset Girl Pole Dance Studio albo Lejdis studio i stworzyć w Kołobrzegu filii jednej z tych marek, które oferują know how oraz zniżki na sprzęt do pole dance oraz wiele zapewne innych rzeczy?
ID: Pewnie byłoby łatwiej, właśnie ze względu na te dogodności. Nie boimy się jednak wyzwań, tego właśnie nauczył nas pole dance :) Pragnęłyśmy, aby to miejsce było "Nasze" od A do Z. W wielu sprawach zdałyśmy się na naszą intuicję, kierowałyśmy się sercem i korzystałyśmy z rad naszych instruktorek. Wierzymy, że w przyszłości będziemy nawiązywać współpracę z innymi szkołami :)

iD studio - Pole Dance Kołobrzeg
NMW: Jaką szkołę uważacie za dobry wzór? i dlaczego to właśnie ta szkoła/studio jest przez Was tak odbierana?
ID: Konkretną szkołę trudno wskazać. Wiemy co jest dla nas najważniejsze: dobry instruktor, porządny sprzęt, bezpieczeństwo, rozwój, atmosfera na zajęciach i funkcjonalna, estetyczna sala. Zwracamy dużą uwagę na indywidualny styl. Oczywiście będziemy darzyć wielkim sentymentem miejsce w którym zaczynałyśmy, naszą pierwszą miłość Polefit Studio Pole Dance & Fitness Koszalin.
Podoba nam się ESENSAI Pole Dance Trójmiasto (tam wciąż podnoszą swoje kwalifikacje nasze instruktorki), za organizację warsztatów ze światowymi mistrzami na Pomorzu, SPIN Project pole dance studio, za fioletowe flow i profesjonalizm, Sunset Girl Pole Dance Studio, za zrobienie świetnego biznesu i nie zatraceniu w tym wszystkim duszy i pasji, podoba nam się retro pomysł na identyfikację firmy, dziewczyn z PINUP POLE DNCE STUDIO z Bydgoszczy, Lejdis Studio w Łodzi zazdrościmy tych hektarów! :)

iD studio - Pole Dance Kołobrzeg


NMW: Co według Was zasługuje na poprawę w polskim pole dance?
ID: Przede wszystkim dzieje się dużo lepiej pod względem promocji tego sportu. Programy typu talent show na pewno się do przyczyniły. Doczekaliśmy się reklam z udziałem polskich poledancerów. Czekamy na uznanie pole dance dyscypliną olimpijską. O pole dance dyskutuje się wiele i robi się coraz bardziej popularny. Jedyne czego można się obawiać, to tego, aby na fali popularności, nie otwierały się mało profesjonalne szkoły pole dance. Bez doświadczonych instruktorów.

NMW: Jakie jest motto Waszej firmy?

ID: Nie wiesz jak żyć? Żyj szczęśliwie!