sobota, 12 kwietnia 2014

Street Workout Park Bemowo - nowy pomysł na street pole?


Już 29.03 został otwarty Street Workout Park Bemowo, czyli pierwszy w pełni profesjonalny obiekt tego typu w Warszawie. Street Workout Park Bemowo powstał w sąsiedztwie bemowskiego Ratusza na terenie „Osiedla Przyjaźń”. Strefa do ćwiczeń składa się z kompleksu drążków zamocowanych na różnej wysokości, drabinek i poręczy równoległych, które zapewnią możliwość wykonywania całego wachlarzu ćwiczeń i ewolucji.

Na otwarciu było przygotowanych wiele atrakcji. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w otwartych treningach oraz zawodach, a najlepsi zdobyli fajne nagrody. W programie były także efektowne pokazy przygotowane przez członków grupy Ghetto Workout, która jest partnerem merytorycznym całej akcji.

Co więcej? I co bardziej na temat pole dance? W Street Workout Park odżyła inicjatywa Doroty Borkowskiej, czyli Warsaw Flight Club (więcej o Warsaw Flight Club w wywiadzie z Panią Dorotą - TUTAJ), a mianowicie: 12 kwietnia o 15.00 odbyła się reaktywacja Warsaw Flight Club i stało się to właśnie w Street Workout Park, który jest wręcz stworzony do street pole. 

Może park oraz inicjatywa Pani Doroty sprawią, że street pole zacznie się rozwijać w Polsce bardziej niż do tej pory i zrodzi się wokół tego fajna inicjatywa, a może nawet większe przedsięwzięcie? Twórcy parku są otwarci na wszelakie pomysły oraz chętni do nawiązania współpracy - wystarczy mieć pomysł, chęci oraz oczywiście wytrwałość, by zamysł doprowadzić do realizacji.

No i może kiedyś, a może całkiem niedługo doczekamy się takich filmików?


2 komentarze :

  1. Byłam tam dzień po otwarciu, ćwiczyłam na jednym z tych pionowych drążków i powiem tak - super sprawa, ale blizny po zdartej skórze mam do tej pory czerwone :D Powierzchnia rur chyba nie do końca przystosowana, kiepska przyczepność, ale dla chcącego nic trudnego, zamiast wisieć swobodnie całym ciężarem ciała musiałam popracować bardziej rękami. Ludzie reagowali bardzo pozytywnie, akurat w tym momencie w którym ja przyszłam ćwiczyło parkour sporo chłopaków, były mamy z dziećmi i podobno jedna z nich pokazywała mnie swojej córeczce "zobacz co pani robi tam na rurce!", a faceci gadali między sobą "a zrobiłbyś to i to? no widzisz, a dziewczyna tam zrobiła". Świetna inicjatywa, bardzo podoba mi się pomysł placu na którym mogą poskakać dzieci i dorośli, bo mam wrażenie, że o "starszym" (niż 12 lat) pokoleniu trochę się zapomina, wszędzie stawiają kolorowe place zabaw z zamkami itd, a z tego co zauważyłam, to najwięcej radości dzieciakom sprawił właśnie ten obiekt - na poziomych drążkach ćwiczyli tatusiowie, obok na drabinkach ich dzieci, a na pionowym drążku ja. Oby więcej takich rzeczy.

    OdpowiedzUsuń
  2. I have just installed iStripper, so I can watch the best virtual strippers on my desktop.

    OdpowiedzUsuń