niedziela, 26 stycznia 2014

III wewnętrzne zawody pole dance - Esensai

Wczoraj, czyli w dniu 25 stycznia, o godzinie 16.00 odbyły się już trzecie wewnętrzne zawody pole dance Esensai. Ta zacna idea w postaci corocznej imprezy promuje pole dance nie tylko pośród kursantek studio, ponieważ jest to impreza otwarta dla wszystkich i bilety można kupić w cenie 30 zł na miejscu w dniu imprezy lub rezerwując bilet wcześniej. 

Organizacja zawodów w Esensai jak zwykle była na bardzo dobrym poziomie, w nowej, znacznie przestronniejszej siedzibie studio, a i nagrody dla laureatów były bardzo zachęcające:

1 miejsce – nagroda główna: RURA DO POLE DANCE statyczno-obrotowa warta 1100zł, dodatkowo: odzież pole dance warta 50zł

2 miejsce – 1h zajęć pole dance warta 50zł; karnet na Open Studio (4godz.)warty 60zł;odzież pole dance warta 50zł

3 miejsce – karnet na Open Studio (4godz.) warty 60zł; odzież pole dance warta 50zł

Nagroda publiczności - niespodzianka

Co odebrałam jako trochę mało pozytywne, choć organizatorzy zrobili to na życzenie osób startujących, to to, że niestety impreza jest objęta zakazem wstępu dla Panów, co jest wyraźnie napisane w informacji o imprezie -  WSTĘP TYLKO DLA PAŃ. Jest to dość zastanawiające, ponieważ taki nakaz na pewno nie promuje pole dance jako widowiska i rodzaju tańca dla Panów, a przecież na całym świecie stanowią oni już około 20% kursantów, zawodników, trenerów itd. Miejmy nadzieję, że w latach następnych impreza w Esensai będzie otwarta dla obu płci tak, jak wewnętrzne zawody Duende, które miały miejsce w dniu 7 grudnia 2013 roku.

Zawody swoi występem uświetniła (dosłownie uświetniła) Malwina Ginter, której może i czasem brak dokładności w wykonywaniu niektórych kroków i figur, ale nie brak nigdy artystycznego wyrazu, oryginalnego pomysłu na kostium, choreografię oraz muzykę, no i nie brak prezencji artystycznej, która zawsze jest urzekająca i bardzo energetyzująca oraz pozytywnie nastrajająca. 
Wszystkie startujące w konkursie Panie należy nagrodzić ogromnymi brawami za odwagę, charyzmę i możemy pozostać w nadziei, że uświetnią one kategorię debiutantek podczas nadchodzących dwudniowych Mistrzostw Polski Pole Sport (31.05-1.06.2014) w Skaryszewie w znanej już wszystkim Villa Cyganeria.

A oto wyniki III Wewnętrznych Zawodów Pole Dance w Esensai 2014!

1 miejsce - Agnieszka B.
2 miejsce - Magda D.
3 miejsce - Agnieszka J.
wyróżnienie - Kasia W.
nagroda publiczności - Daria S. P.
 
W jury zasiadły: Malwina Ginter, Asia Sakowska, Ania Polakowska.

FOTORELACJA (zdjęcia z FB Esensai:


 Malwina Ginter Laureatka NAGRODY PUBLICZNOŚCI - Darya Kashtanka


Laureatka 1. miejsca - Agnieszka Bagieta


Kasia JarząbekWyróżnienia ( nagroda specjalna)  - KasiaLaureatka 2. miejsca - Magdalena DziadkowiecLaureatka 3. miejsca - Agnieszka


Anna SzydłowskaGościnny występ Malwiny Ginter
 

Zapraszamy jednocześnie do polubienia FB Esensai: https://www.facebook.com/esensai?fref=ts