poniedziałek, 26 października 2015

INSTRUKTORZY POLE DANCE: Joanna Derybowska

ZATRUDNIENIE


TYTUŁY

2012 - Mistrzyni Polski Pole Dance

2012 - wicemistrzyni Europy Pole Sport

2013 - 3 miejsce w kategorii 40+ International Pole Championships

BIOGRAFIA

ze strony PoleART

Joanna Derybowska - swoją przygodę z tańcem i światem kultury zaczęłam w wieku 10 lat, jako uczennica Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie. Będąc dzieckiem brałam udział w spektaklach baletowych i operach w Teatrze Wielkim w Warszawie między innymi w „Jasiu i Małgosi", „Królewnie Śnieżce", czy „Hrabinie".

Po ukończeniu szkoły, jako profesjonalna, dyplomowana tancerka zdałam egzaminy do zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, jednak nigdy tam nie zatańczyłam. Wybrałam taniec wówczas mało popularny - rozrywkowy i nowoczesny. Dostałam się do zespołu tańca nowoczesnego INVWADERS i wraz z nim podróżowałam po świecie przy współpracy Polskiej Agencji Artystycznej. Tańczyłam w Rewiach w Japonii, Austrii, Szwajcarii czy Dubaju.

Po kilkuletniej tułaczce wróciłam do kraju i podjęłam pracę w teatrze Syrena. Następnie nawiązałam współpracę z Januszem Józefowiczem i tańczyłam w kultowym już musicalu METRO. Jednocześnie pracowałam w Rewii Małgorzaty Potockiej gdzie przez dwa lata byłam kierownikiem baletu.

W tym czasie poznałam swojego męża - Jarka Derybowskiego z którym wykonałam wiele wspaniałych duetów tanecznych. Brałam udział w różnych imprezach artystycznych, programach telewizyjnych, pokazach mody oraz eventach.

Od połowy 2009 roku zajęłam się nową dziedziną tańca, czyli Pole Dance, która pochłonęła mnie bez reszty. Zostałam jedną z pierwszych z pierwszych w Polsce instruktorek Pole Dance. Wystąpiłam wraz z mężem w programie telewizyjnym "TylkoTaniec" prezentując artystyczne oblicze tańca na rurze. Obecnie jestem I Mistrzynią Pole Dance wyłonioną w ramach mitrzostw Polski w Skaryszewie w czerwcu 2012r.

Chciałabym, aby Pole Dance stawał się coraz bardziej popularny w Polsce i nie był postrzegany jako coś wstydliwego i zdrożnego. Zachęcam wszystkich do uprawiania tego sportu, ponieważ daje on nie tylko korzyści zdrowotne ale również wpływa na naszą psychikę. Stajemy się bardziej pewne siebie, wierzymy, że jeśli naprawdę czegoś chcemy to możemy to osiągnąć!