piątek, 1 listopada 2013

NAGRODY BRANŻY POLE DANCE IPDFA 2013 - nominacje

Na samym początku kilka słów o samym IPDFA, czyli International Pole Dance Fitness Association – www.ipdfa.com (Międzynarodowe Stowarzyszenie Pole Dance i Fitness). Zostało ono założone w roku 2007 w Chinach przez Polkę – Anię Przepłasko, która stała się ikoną branży pole dance znaną przez wszystkie osoby związane i zajmujące się pole dance w sposób rzetelny i profesjonalny.

Jest to obecnie najbardziej rozwinięta oraz opiniotwórcza organizacja pole dance, która dzięki determinacji twórczyni stworzyła najbardziej znany konkurs pole dance – International Pole Championships (Patryk Rybarski z OH LALA w roku 2012 zajął 2. miejsce w kategorii męskiej – prezentacja artystyczna, a w tym roku na liście finalistów w kategorii 40+ znalazła się Joanna Derybowska – właścicielka studio PoleART).

IPDFA zajmuję się zrzeszaniem instruktorów, tancerzy, szkół i innych organizacji pole dance. Jako pierwsze opracowało kursy on line, stworzyło bazy osób działających w branży pole dance i zaczęło w tak profesjonalny sposób promować pole dance w świecie fitnessu oraz tańca.

Jak co rok IPDFA – Interantional Pole Dance Fitness Asscoaition – www.ipdfa.com - poza organizacją International Pole Championships wręcza również nagrody dla nominowanych w kategoriach:

Nagrody te są dla branży pole dance tak samo ważne i oczekiwane, jak nagrody Akademii Filmowej, czyli Oscary dla ludzi z branży filmowej. Warto przypomnieć, że w roku 2012 studio OH LALA było nominowane w kategorii najlepsze studio roku (więcej o tym, jak można zgłosić nominacje, kto może dostać nagrodę, kto może głosować, jak głosować itd. na stronie http://www.ipdfa.com/awards/). 

Może warto zapoznać się z zasadami nominacji na przyszłość, by Polska była coraz częściej zauważana w branży pole dance jako kraj podchodzący do pole dance profesjonalnie i kreatywnie i znajdywała się w gronie nominowanych?

TEGOROCZNE NOMINACJE

OSOBOWOŚĆ ROKU 2013

Annemarie Davies
Fawnia Dietrich
Laura Ashton
Yuliya Stecher
Aryn Savard
Mary Ellyn Weissman
Petra Larsson
Joel Bretan
CHOREOGRAF ROKU 2013

Cleo
Kelly Yvonne
Iryna Dolgalyova
Svetlana Lutoshkina
Mai Sato
Sara Brilli
Sergia Anderson
The Shadows”

INSTRUKTOR ROKU 2013

Cleo
Suzie Q and Toby J
Justine Mclucas
Aryn Savard
Prana Ovide-Etienne
Marlo Fisken
Viktoria Sarnavskaya

ARTYSTA TANCERZ ROKU 2013

Carlie Hunter
Natalia Tatarintseva
Polina Volchek "Pink Puma"
Zoraya Judd
Alisa Pleskova
Lisa D
Kristy Sellars
The Shadows”

STUDIO ROKU 2013

Divafit Studios
Pole Fever
Odessa Pole Dance Studio
Up Dance Studio
Suzie Q Pole Studio
Pole Dance School
The Choreography House
The Goddess Movement
CS Studio Dance Fitness
Pole Grooves
Polecats Manila
Acro Polates

Szczegóły dotyczące nominowanych, a warto poczytać o każdym: http://polechampionship.com/awards.

Może dodam, choć nieskromnie, ale w końcu jest to zwykła informacja – mam również zaszczyt napisać, że poza Anią Przepłasko, która jest prezesem IPDFA, Polska ma dodatkowy wkład w tegoroczne NAGRODY BRANŻY POLE DANCE. Jako Prezes Stowarzyszenia Pole Dance Sport Polska i osoba bardzo aktywnie działająca na rzecz pole dance zostałam powołana do składu sędziowskiego NAGRÓD BRANŻY POLE DANCE 2013, z czego jestem niezmiernie dumna.

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 30 listopada podczas finałów International Pole Championships, które w tym roku odbywają się w Singapurze. Pełna lista finalistów we wszystkich kategoriach jest dostępna tutaj: http://polechampionship.com/finalists/, a pośród nich, jak już wcześniej wspomniałam – Joanna Derybowska – Mistrzyni Polski Pole Dance 2012, wicemistrzyni Europy Pole Sport 2012. Trzymajmy kciuki za Joannę, a wszystkim innym – nominowanym oraz finalistom, po prostu życzmy powodzenia.