niedziela, 17 listopada 2013

Pole dance'owa uczta z Alexem Shchukinem - warsztaty w Sunset Girl Pole Dance Studio w Katowicach

W dniach 15 i 16 listopada w Katowicach odbyły się warsztaty z obecnym Mistrzem Świata Pole Sport - Alexem Shchukinem. Sprawcą tego niewątpliwie super wydarzenia jest Karolina Grzywaczewska - właścicielka marki Sunset Girl Pole Dance Studio. Alexa Shchukina raczej nie trzeba przedstawiać, ale dla tych, którzy jakimś cudem przeoczyli kilka faktów, oto krótka biografia Alexa:

Alex urodził się na Ukrainie. Jego ojciec był wielokrotnym medalistą Związku Radzieckiego w pływaniu, tak więc naturalnym dla Alexa było, że kochał sport od dzieciństwa. Jak miał 9 lat, zadecydował, że pojedzie na obóz gimnastyczny i tak zostało – brał udział w wielu konkursach gimnastycznych, zdobywając medale i marząc o Olimpiadzie.

Jednakże na Ukrainie panował wielki kryzys finansowy, ludzie stracili dużo pieniędzy, a rząd postanowił przestać wspomagać sporty młodzieżowe. Niestety rodzina Alexa nie była zamożna i nie mogła pozwolić sobie na płacenie za treningi, tak więc Alex musiał zrezygnować. Jednakże nie poddał się i postanowił zacząć zarabiać w jedyny sposób, jaki mu przyszedł do głowy – taniec uliczny. Alex w swoich występach dodawał elementy akrobatyki, aby jego taniec nabrał wyjątkowego charakteru. Tak tańcząc na ulicach, zaczął otrzymywać zaproszenia na eventy, koncerty i inne wydarzenia, aby na nich tańczyć, co zmotywowało go do założenia własnej grupy tanecznej.

W 2009 roku Alex poszedł na casting do "Myślisz, że umiesz tańczyć?" na Ukrainie. Nie tylko dostał się do finałów, ale również spotkał swoją przyszłą żonę. Dzięki temu programowi Alex dostał pracę jako choreograf przy programach takich jak "STARS ACADEMY" oraz innych. Dzięki swojej zonie Alex zaczął interesować się pole dance, co było dość kontrowersyjne na Ukrainie w roku 2009.

W 2010 roku Alex otworzył swoja pierwszą szkołę tańca. Obecne ta szkoła jest jedyną na Ukrainie, która uczy różnych stylów tanecznych, w tym pole dance, ale również wszelkich tańców powietrznych, czyli tzw. aerial. Alex jest często zapraszany jako gwiazda, by uczyć, sędziować lub występować.

W 2012 roku Alex wystąpił na konkursie pole dance po raz pierwszy i był to konkurs zacny - World Pole Dance in Zurych. Zdobył brązowy medal. Alex jest żywym przykładem na to, że marzenia się spełniają, bowiem już w roku 2013 zdobył II miejsce podczas Pole Dance Cup oraz stał się Mistrzem Świata Pole Sport.

A już poniżej krótka fotorelacja z warsztatów w Katowicach - pot, śmiech, dobra zabawa, cudowna atmosfera - oby więcej takich wydarzeń miało miejsce w Polsce (zdjęcia: Sunset Girl Pole Dance Studio).