niedziela, 3 listopada 2013

AMATORSKI KONKURS POLE DANCE W TORUNIU - warto?

Nie wiem, czy wiecie, ale już 8 listopada w klubie Blue Kaktus w Toruniu odbędzie się "AMATORSKI KONKURS TAŃCA POLE DANCE", przynajmniej tak wynika z zamieszczonego na Facebooku wydarzenia oraz informacji uzyskanych od organizatorki.

Co wiecie o tej imprezie? No cóż, zapewne niewiele i nic dziwnego, bo promocja tego wydarzenia jest delikatnie powiedziawszy nie najlepsza, ale zaraz dowiecie się więcej i sami odpowiecie sobie na pytania: czy warto? Czy taki konkurs jest dobrą reklamą/promocją pole dance w Polsce?

Pani Aleksandra Świątek jest właścicielką firmy DP GROUP (http://regon.info/656852/dp-group-aleksandra-swiatek/) i postanowiła zorganizować konkurs tańca pole dance w Toruniu. Niestety nie jest osobą znaną w środowisku pole dance w Polsce, ani osobą, która wcześniej (przed organizacją konkursu) w jakikolwiek sposób udzielała się poledance'owo, a to na pewno pomogłoby w stworzeniu konkursu na dobrym poziomie oraz wiarygodnego wizerunku konkursu, który nie wyglądałby na imprezę zorganizowaną z tak naprawdę nie wiadomo jakich pobudek.

Jednakże po co domniemywać? Przeczytajcie, co i jak pani Aleksandra mówi na temat konkursu. Niestety po zdawkowej rozmowie telefonicznej pani Aleksandra nie znalazła czasu, by pisemnie i pełniej odpowiedzieć na pytania, jak również przesłać plakat promujący wydarzenie, nie wspominając już o regulaminie, który nigdzie nie jest dostępny.

Natalia Maria Wojciechowska: Co spowodowało, że podjęła się Pani zorganizowania amatorskiego konkurs pole dance?

Aleksandra Świątek: Bardzo interesuję się pole dance i uważam, że w Toruniu nadal ludzie są zacofani i o tańcu na rurze myślą jak o tańcu go go. Chciałam, aby zobaczyli, iż pole dance to akrobatyka i taniec.

NMW: Prowadząc działalność pole dance w Toruniu i interesując się pole dance na pewno Pani wie, że w Toruniu jest weekendowa szkoła pole dance PoleART prowadzona przez Mistrzynię Polski Pole Dance 2012 Joannę Derybowską. Czy uczęszcza Pani do niej?

AŚ: Niestety do tej pory nie znalazłam na to czasu.

NMW: Kto będzie sędziował konkurs?

AŚ: Zaraz chwilkę, muszę znaleźć te nazwiska. Ona się bodajże nazywa Malwina...

NMW: Malwina Ginter?

AŚ: O tak, właśnie Malwina Ginter.

NMW: Czy ktoś jeszcze?

AŚ: Tak, tak - właścicielka klubu, bo uznałam, że skoro udostępniła lokal na konkurs, to będzie sędziować.

NMW: A dlaczego akurat Malwina Ginter?

AŚ: Bo chciałam, aby była to osoba, która się na tym zna.

NMW: Czy planuje Pani powtórzyć imprezę?

AŚ: Zobaczymy, jak chwyci tym razem.

Na inne pytania:

- czy jako organizatorka konkursu nie wolała Pani skontaktować się z osobami, które niejednokrotnie organizowały imprezy pole dance, by zaczerpnąć od nich wiedzy, jak zorganizować taki konkurs, aby zyskał pozytywny odbiór?
- czy nie uważa Pani, że lepiej było nawiązać kontakt ze Stowarzyszeniem Pole Dance Sport Polska, które mogło objąć konkurs patronatem i pomóc w organizacji oraz promocji konkursu?
- dlaczego konkurs odbywa się w klubie Blue Kaktus? 

niestety nie udało mi się uzyskać odpowiedzi...

Zawsze jednak możecie spróbować nawiązać kontakt z panią Aleksandrą i dopytać się o szczegóły lub/i zgłosić się na konkurs, w którym nagrodami będą: sesja zdjęciowa lub wizyta w SPA (dane są udostępnione w poniższej formie na stronie poświęconej wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/521122584631769/?fref=ts).

ZGŁOSZENIA MOŻECIE SKŁADAĆ W  KLUBIE BLUE KAKTUS
UL.KONIUCHY 15

87-100 TORUŃ

TEL.56 623 52 39


LUB 

TELEFONICZNIE: ALEKSANDRA ŚWIĄTEK TEL. 792 226 636 

PRZEZ PROFIL NA FACEBOOK 

https://www.facebook.com/bluekaktus


Z opisu wydarzenia wynika, że jest to konkurs przeznaczony dla pań i tylko pań (w ogłoszeniu jest mowa tylko o kandydatkach), co w klubie, w którym regularnie odbywają się Pokazy Erotyczne (https://www.facebook.com/events/167457323377122/) wskazuje na to, że konkurs nie ma na celu promocji pole dance jako tańca z elementami akrobatyki, a jedynie ma stanowić dodatkową rozrywkę dodaną do kalendarza imprez klubowych.

Dodatkowo: 

1. na samym początku konkurs nazywał się PIERWSZY AMATORSKI (...) na co słusznie i szybko zareagowało studio OH LALA, komentując, iż nie pierwszy, bo OH LALA organizuje takie konkursy od przeszło dwóch lat;

2. wydarzenie było promowane zdjęciem studio POLE DANCE PROJECT z hasłem mojego autorstwa: "Pasja, miłość, szacunek, profesjonalizm". Po zwróceniu na te SZCZEGÓŁY uwagi, zapożyczone zdjęcie (wedle praw autorskich i jemu pokrewnych - nielegalnie wykorzystane, czyli ukradzione) oraz nazwa zostały szybko zmienione.

Bardzo chciałam uzupełnić artykuł o wypowiedź Malwiny Ginter (informacja, czy Malwina sędziuje ten konkurs, nie została potwierdzona) i właścicielki klubu, która zgodnie z wypowiedzią pani Aleksandry Świątek ma sędziować konkurs, ale mimo prób nie uzyskałam z nimi kontaktu odnośnie tego zbliżającego się wielkimi krokami AMATORSKIEGO KONKURSU, który może się odbędzie, a może jednak nie.

12 komentarzy :

 1. Oprócz kwestii wymienionych powyżej dotyczących sposobu organizacji konkursu i samego miejsca, w którym ma się on odbywać, mnie najbardziej rzuciła się w oczy następująca informacja na stronie FB wydarzenia: WIDOWNIA WYBIERZĘ 3 NAJLEPSZE UCZESTNICZKI KTÓRE WYSTĄPIĄ W WIELKIM FINALE. To oznacza, że będzie to zwykły konkurs popularności, w którym wygra dziewczyna, która przyprowadzi najwięcej znajomych na imprezę.
  Osobiście nie jestem zwolennikiem organizowania konkursów dla amatorów, gdyż pojęcie "amatora" jest bardzo szerokie. Amator to może być osoba, która ćwiczy od kilku lat albo od kilku miesięcy. Ktoś kto miał wcześniejsze doświadczenia sportowe/taneczne albo nie. Bitwę Oh lala np. wygrała dziewczyna ćwicząca od dzieciństwa gimnastykę artystyczną, trudno jest więc ją nazwać amatorką.
  Z wyżej wymienionych powodów nie popieram idei konkursów amatorskich. Lepszym pomysłem wydaje mi się tzw. "showcase" czylli zwykłe pokazy, w których mogliby wziąć udział tancerze amatorzy na różnym poziomie, tyle że bez zbędnego elementu rywalizacji, która w przypadku konkursu, w którym nie ma żadnego regulaminu jest po prostu nierówna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za aktywny udział w blogu oraz rozbudowane komentarze, które wnoszą COŚ istotnego. Jednocześnie gratuluję blogu AERIAL HOOPLA, który już promowałam na FB POLE DANCE POLSKA i będę promocję ponawiać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za miłe słowa. Również zależy mi na tym aby polska społeczność pole dance rozwijała się i była bardziej aktywna. Co nie znaczy, że wszyscy musimy się we wszystkim zgadzać ;). Lepiej jednak koncentrować się na pozytywnych aspektach i nie antagonizować zbytnio dyskusji, gdyż uważam, że organizatorka konkursu miała jednak dobre zamiary ale ponieważ sama nie wywodzi się ze środowiska pole dance nie traktuje sprawy tak poważnie jak my :)

   Usuń
 3. Niestety po opublikowaniu tego artykułu nie można już znaleźć ani wydarzenia AMATORSKI KONKURS TAŃCA POLE DANCE, ani profilu facebookowego Pani Aleksandry Świątek. No cóż...

  OdpowiedzUsuń
 4. Pani Natalio zgadzam się z każdym stwierdzeniem na temat tego, mocno nazwanego WYDARZENIEM - przedstawienia. Od momentu otwarcia Pole Art w Toruniu jestem zakochaną w Pole Dance kursantką, a że Facebook jest "kopalnią informacji" otrzymałam osobiście zaproszenie od Pani Aleksandry, do wzięcia udziału w konkursie. Z mojej grupy na pewno żadna z dziewcząt nie weźmie udziału w tym wydarzeniu :/ Jestem rodowitą Torunianką, klub, w którym organizowany jest konkurs, zdecydowanie nie jest miejscem dla Pole Dance! Poza tym co mam rozumieć pod hasłem AMATORSKI? Tak, jestem amatorką, w pełni tego słowa znaczeniu, jednak na przykład dziewczyna, która jest instruktorką Pole Dance w sąsiednim mieście, a bierze udział w konkursie, czy to jest zdrowa konkurencja!? Tak czy inaczej popieram jak najbardziej propagowanie POLE DANCE, ale w sposób na serio na poziomie! Wierze, że Pani Aleksandra miała dobre zamiary i za to plus. Ale proponuję najpierw przyjść na taki trening, porozmawiać z dziewczynami, które trenują, może spróbować swoich sił, dużo czytać na ten temat, a potem brać się za organizowanie tego typu konkursów. Od momentu pierwszego treningu Pole Dance mnóstwo czytam na ten temat, jestem przekonana że sporo mamy do zrobienia jeśli chodzi o postrzeganie tego sportu, ale takie osoby jak Pani robią świetną robotę i za to dzięki ;) P.S. wydarzenie na fb nadal jest https://www.facebook.com/events/521122584631769/?ref_dashboard_filter=calendar

  OdpowiedzUsuń
 5. Sprostowanie: Pani Aleksandra zablokowała mnie i to ja tylko nie widzę wydarzenia oraz jej profilu - bardzo zdrowe zachowanie. Dodatkowo : 1.zostałam poinformowana, że widnieję, jako osoba niezdecydowana do wzięcia udziału w konkursie - śmiechu warte, 2. Pani Malwina Ginter dzisiaj poywierdziła, że nie potwierdza swojego udziału w tm wydarzeniu i nie chce być z tym kojarzona, ale o tym w wywiadzie z Panią Malwiną Ginter. Już niedługo.

  OdpowiedzUsuń
 6. konkurs został odwołany, takie info dostałam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziekuję za informację. Jeśli jest on prawdziwa, to znaczy to tylko, że Pani Aleksandra mimo dobre intencje ( miejmy nadzieję) nie potrafiła się za to zabrać, a co więcej mimo wyciągnięta dłoń do niej ona z tego nie skorzystała.

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja uważam, że bardzo nieładnie Pani postąpiła atakując organizatorkę konkursu publicznie. Bardzo chciałam wziąć udział w tym toruńskim wydarzeniu i ze smutkiem czytałam kolejne Pani wypowiedzi i spekulacje (m.in. sugerujące, że będzie to pokaz erotyczny). Rozumiem, że chce Pani rozwijać pole dance w Polsce, ale zachowuje się Pani, jakby miała Pani na to całkowity monopol, a jeżeli ktoś chce zrobić coś po swojemu, to niech lepiej wcale nie robi. Uważam, że organizatorka miała prawo sama zająć się imprezą, bez Pani pomocy. A tymczasem skończyło się na tym, że konkursu nie ma. Brakuje w Polsce amatorskich zawodów, bardziej w formie zabawy, aniżeli wielkiej rywalizacji przed kamerami.
  Jedna z wrocławskich szkół organizowała małe zawody w klubie tanecznym, w których brałam udział i bardzo dobrze to wspominam. Żałuję, że impreza w Toruniu się nie odbędzie, do czego przyczyniła się Pani swoimi działaniami.
  Szanuję Pani zaangażowanie w promocję tańca, ale uważam, że teraz posunęła się Pani o krok za daleko.

  Z poważaniem,
  Zofia Gray

  P.S.
  Oczywiście nie chcę Pani w żaden sposób obrażać. Liczę na to, że w przyszłości okaże Pani większą tolerancję dla innych.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Każda wypowiedź jest dla mnie bardzo cenna. Uważam, że powinny być konkursy amatorskie i takie są:
  Pole Battle - OH LALA
  Miss Pole Dance - Duende
  Wewnętrzne zawody pole dance - Esensai

  Są to zawody, których organizatorzy podeszli bardzo rozsądnie do tematu wyznaczając wysoki poziom organizacji konkursów, które są dla zabawy. O takich konkursach będę pisała i je promowała, a o konkursach organizowanych w sposób bardzo nieprzemyślany i nieprofesjonalny również będę pisała, ponieważ pole dance w Polsce zasługuje na najwyższy poziom zarówno podczas oficjalnych imprez, jak również podczas zabaw. Pani pięknie zauważyła, że takie imprezy POWINNY mieć miejsce - i ja się z tym zgadzam, ale POIWNNY też być na odpowiednim poziomie nie narażającym zawodników na kojarzenie ich z konkursem, które wydźwięk byłby negatywny. Rozumiem Pani żal, ale proszę mi wierzyć, że lepiej jest czasem nie wziąć w czymś udziału lub czegoś nie zorganizować niż zrobić to źle. Zarówno ja jak i inni uczymy się na własnych błędach, ale staramy się wspierać siebie i gdyby Pani Aleksandra naprawdę chciała to miałaby szansę zorganizować fajny konkurs, który zostałby wsparty przez środowisko, ale tak się nie stało. Nie zastanowiła się Pani dlaczego żadna szkoła nie promuje tego wydarzenia, dlaczego nie ma plakatu z logami partnerów, dlaczego nigdzie nie ma regulaminu oraz składu sędziowskiego, nawet jeżeli uznamy ten konkurs za zabawę a tak miało zapewne być, to jednak zawodnikom/startującym/uczestnikom należy się lepsza organizacja. I nikt tu nie pozjadał wszystkich rozumów, ponieważ choć artykuł napisałam ja, to wiem, że wyrażam opinię ciut większej ilości osób.

  OdpowiedzUsuń
 11. I've just downloaded iStripper, and now I enjoy having the best virtual strippers on my desktop.

  OdpowiedzUsuń