poniedziałek, 2 listopada 2015

TWÓRCY POLE DANCE: Ania Przepłasko

Anna ( Ania ) Przepłasko, założycielka oraz dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Stowarzyszenia Pole Dance i Fitness ( International Pole Dance Fitness Association - IPDFA.com). Niedawno została uhonorowana tytułem United Pole Artists Pro -Poler oraz zdobyła nagrodę Międzynarodowej Federacji Pole Sport ( International Pole Sport Federation - IPSF) - nagroda za nadzwyczajny wkład w rozwój pole sport na rok 2013

United Pole Artists jest portalem internetowym zrzeszającym osoby związane z branżą pole dance. Członkowie UPA maja dostęp do różnych nagrań oraz lekcji on-line. Każdego roku jest przyznawany tytuł Pro-Poler - osoba, która swoim wkładem w rozwój branży pole dance w swoim kraju i nie tylko daje przykład innym.

Ania urodziła się w Polsce w rodzinie, w której sport i sztuka były zawsze obecne. Jest absolwentką Szkoły Mistrzów Sportu oraz Wyższa Szkoła Projektantów Mody. Uczestniczyła w polskiej olimpiadzie dla młodych sportowców a jej oko do mody dało jej możliwość na zwiedzenie połowy świata. W Japonii, gdzie pracowała jako fotograf oraz konsultant do spraw mody, odkryła dobroczynny wpływ pole dance na ciało i duszę.

Jej edukacja oraz doświadczenie pozwoliły jej założyć IPDFA. IPDFA jest w branży pole dance jedną z najbardziej znanych organizacji, która wspiera szkoły, studia i kluby pole dance oraz instruktorów, zawodników oraz tancerzy. IPDFA jest organizatorem najbardziej znanego konkursu pole dance - International Pole Championships ( IPC)

Do jej znaczących osiągnięć w branży pole dance należy:

- stworzenie szansy dla mężczyzn oraz niepełnosprawnych fizycznie osób na branie udziału w konkursach pole dance

- konsultacja przy powstawaniu pierwszego programu komputerowego umożliwiającego ocenianie zawodników - w-polejudge.com

- stworzenie książki pozycji pole dance - Pole Position Book - wraz nazwami uznawanymi na całym świecie